O tym, że powstaje ekranizacja skandalizującego bestsellera już pisaliśmy. Teraz dowiadujemy się, że filmowa wersja "50 twarzy Greyabędzie miało kategorię wiekową NC-17. Takie oznaczenie zarezerwowane jest dla filmów z gatunków miękkiej pornografii i jest przeznaczona wyłącznie dla widzów dorosłych. 

Scenarzysta obiecuje mnóstwo scen seksu. Będzie tak, jak w książce - mówią twórcy. Na ekranie zobaczymy opisywane w książce praktyki sado-masochistyczne bez cenzury. 

"Pięćdziesiąt twarzy Greya", to literatura kobieca, autorstwa E.L. James. Co ciekawe, książka powstała z inspiracji "Sagą Zmierzch", która zafascynowała się autorka. Z fan fiction wyszedł bestseller, który pobił na Amazonie rekord sprzedażowy serii "Harry'ego Pottera". zostanie przeniesiona na ekran. 


Akcja "Pięćdziesiąt twarzy Greya" rozgrywa się w Seattle, gdzie absolwentka uniwersytetu Anastasia Steel poznaje młodego biznesmena, Christiana Greya. Między nimi wywiązuje się płomienny romans. Grey zaczynaa wprowadzać dziewczynę w arkana seksu sado-maso.