Na ekranach “Raj: miłość” - kontrowersyjny dokument o turystyce seksualnej kobiet. Pokazuje on jak panie w wieku dojrzałym spędzają czas z młodymi Kenijczykami. Tymczasem my mamy zgryz, bo na określenie najstarszego zawodu świata w rodzaju męskim nie ma nawet odpowiedniego słowa. Mimo to X muza i mały ekran, bynajmniej od tematu nie stronią. Zobaczcie najciekawszych filmy o męskich usługach seksualnych.


7. Pretty Man, czyli chłopak do wynajęcia (2005 ,Wedding Date, The)
Od czegoś trzeba zacząć. A może nie wszyscy panowie są równie zepsuci. Niektórzy wynajmują się wyłącznie do towarzystwa. Jak bohater tego filmu, który jest partnerem samotnych pan na weselach i innych imprezach rodzinnych. Samotną dziewczynę gra Debra Messing, a faceta do towarzystwa Dermot Mulroney. I to oni są tu największą atrakcją, scenariusz jest bowiem sztampowy jak to w komediach romantycznych.


6. Wyposażony (Serial HBO TV 2009-2011)
Serial HBO zaczyna się jak dramat społeczny, by przekształcić w z czasem w komedię erotyczną. Bo oto zamieszkałego w Denver nauczyciela wuefu dopada kryzys za kryzysem. Rozwód, wiek średni, a potem jeszcze krach w gospodarce. Ale Ray Drecker ma pewien szczególny talent, poparty odpowiednią budową anatomiczną. To czyni z niego idealnego kandydata na męską prostytutkę. Co z tego, że alfonsem jest postrzelona kobieta, skoro udaje jej się umawiać go z chętnymi i wcale nie takimi starymi paniami. Niesamowita rola Thomasa Jane'a ("The Puniser"), który choć niczego nie pokazuje robi wrażenie faceta naprawdę dobrze wyposażonego.


5. Zły dotyk (2004, Mysterious Skin)
Prostytucja jako skutek złych doświadczeń? Film pokazuje dwa różne sposoby radzenia sobie z traumatyczną przeszłością. Jeden z molestowanych chłopców nie pamięta zdarzenia i utrzymuje, że porwało mu UFO, drugi pamięta i dlatego uprawia najstarszy zawód świata. Dobra rola Josepha Gordona-Levitta.


4. Magic Mike
Inną formą sprzedawania swojego ciała jest striptiz i panie, jak dowodzi Steven Soderbergh, nie mają na niego monopolu. Seksowne męskie ciała są zresztą największym atutem jego filmu. I choć nigdy nie oglądamy ich w całości, to nadal żeńska widownia może czuć się obłaskawiona. Chłopak, który nie chodzi przynajmniej trzy razy na siłownię i uważa, że krem dla facetów to gejowska fanaberia, niech lepiej nie ogląda, bo nabawi się kompleksów. A dziewczyny, jeśli przegapiłyście seans w kinie, to czekajcie na DVD, może w bonusach panowie błysną czymś więcej niż gołą pupą.


3. Amerykański żigolak (American Gigolo, 1980)
Można być męską dziwką, albo utrzymankiem możnych dam. Ale do trzeba nie tylko boskiego ciała, ale i znajomości sześciu języków, którą może się pochwalić Julian Kay w głośnym i odważnym jak na tamten czas dramacie Paula Schradera. Niestety beztroskie życie żigolaka skończy się, kiedy jednak z klientek Juliana zostanie zamordowana, a on sam uznany za podejrzanego. Film do dziś świetnie się ogląda, zwłaszcza ze względu na niezłą kreację Richarda Gere'a, od której zaczęła się jego kariera.


2. Moje własne Idaho (My Own Private Idaho, 1991)
Kultowy film drogi, który oczarował krytyków i rozsławił nazwisko Gusa van Santa. Jedną z głównych ról zagrał w nim młody i delikatny Keanu Reeves, który wcielił się w niepokornego syna burmistrza, dziedzica fortuny, uprawiającego prostytucję. Scott przyjaźni się z Mikiem (River Phoenix) - również sprzedającym swoje ciało chłopakiem z nizin, trampem i narkoleptykiem. Razem włóczą się po Stanach, przeżywając szereg przygód. Mike jest zakochany w swoim przyjacielu, marzy jednocześnie, że ten podzieli się z nim majątkiem. Niezwykła rola zmarłego dwa lata później Phoenixa, za którą otrzymał on Złotego Lwa w Wenecji.


1. Nocny kowboj (1969, Midnight Cowboy)
Nagrodzony 3 Oscarami, Złotym Globem i 5 BAFTA-mi film John Schlesinger, to z pewnością najwartościowsza pozycja na naszej liście. Dowiecie się że świadczenie usług seksualnych kobietom nie jest wcale proste. Młody Teksańczyk musi zapłacić swojej pierwszej klientce, widząc jej płacz. Potem zostaje oszukany przez swojego agenta, który na koniec stanie mu się bliski jak rodzina, Przejmujący film o seksie, samotności i przyjaźni