Odkrycie Festiwalu w Gdyni. "Chce się żyć" (ZWIASTUN)

Prezentujemy oficjalny zwiastun "Chce się żyć", inspirowanymi prawdziwymi wydarzeniami filmu o niepełnosprawnym chłopaku, który zrobił furorę na Festiwalu w Gdyni. W roli głównej zagrał znany z „Jesteś Bogiem" Dawid Ogrodnik, o którym mówi się, że stworzył jedną z najbardziej wzruszających kreacji w polskim kinie ostatnich lat.

Kiedy Mateusz (Dawid Ogrodnik) przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za „roślinę". Jednak rodzice chłopca (Arkadiusz Jakubik i Dorota Kolak) nigdy nie pogodzili się z tą diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela – mieszkającą w sąsiedztwie Ankę (Anna Karczmarczyk). Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka (Katarzyna Zawadzka), a on sam przyciągnie uwagę lekarki (Anna Nehrebecka), która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia.

W obsadzie filmu Macieja Pieprzycy, obok laureata Festiwalu w Gdyni Dawida Ogrodnika, Arkadiusz Jakubik („Drogówka"), Dorota Kolak („Jestem twój"), Katarzyna Zawadzka („W imieniu diabła") i Janusz Chabior („Made in Poland") oraz Anna Karczmarczyk („Galerianki") i Helena Sujecka („Yuma"). Nieletniego Mateusza zagrał debiutant Kamil Tkacz.

Premiara 11 października 2013.

26.09.2013, 11:33 |

© 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. FilmTok wydawany jest przez Grupa Wirtualna Polska S.A. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu | Zwiastuny Kontakt: http://pomoc.o2.pl/formularz.html?serwis=inne | Reklama | Polityka prywatności | Film.wp.pl