"Darling I Lowe Ju" to najnowsza produkcja HBO o polskich turystach odpoczywających w Egipcie. Nie jest to układna opowiastka o leniuchowaniu na egzotycznych wakacjach, tylko zaskakujący szczerością gorzki reportaż o seksturystyce i kompleksach Polaków.

"Darling I Lowe Ju" jest opowiedziane z trzech perspektyw. Są Polki, które bez wstydu opowiadają, że przyjechały do Egiptu, żeby poznać ciemnoskórego nieznajomego, dzięki któremu poczują się jak księżniczki; Egipcjanie, którzy nie ukrywają, że europejskie dziewczyny są naiwne i łatwo na nich zarobić. Są też Polacy, którzy przyglądają się "mezaliansom" rodaczek ze wstrętem i - przechadzając się po deptaku w Hurghadzie w białych skarpetkach i klapkach - głośno zastanawiają się, dlaczego Polki wolą ciapatych. Komedia? Dramat!

Reżyserka dokumentu Anna Blaszczyk jest archeolożką, autorką trzech filmów dokumentalnych. Jej ,,Atijat, pierwsza żona” był nominowany w 2009 roku do nagrody Złota Panda na Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Sechuan w Chinach oraz zdobył Wyróżnienie Jury na MFF w Parnu w Estonii.