Andrzej Wajda podjął decyzję o zmianie tytułu filmu „Wałęsa”. Nowy rozszerzony tytuł brzmi „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

Decyzja jest podyktowana z dwoma jego wcześniejszymi filmami "Człowiek z marmuru" oraz "Człowiek z żelaza". Wajda chce, żeby film był zamknięciem tryptyku, mającego przypomnieć widowni o wcześniejszych zmaganiach z tematem politycznej opozycji w Polsce, "której działalność Lecha Wałęsy jest zwycięskim zakończeniem". Tematem tryptyku jest "człowiek podejmujący walkę z niesprawiedliwością".

Leszek i Danuśka w pełnym zwiastunie "Wałęsy" (ZWIASTUN 2)

Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości, wyśmiewany i podziwiany. Kim jest Lech Wałęsa? Wałęsa. Człowiek z nadziei” to także historia jego żony Danuty i ich rodziny, która miała wieść zwyczajne życie, a została wtłoczona w sam środek dziejowych wydarzeń. 

Scenariusz do filmu Wajdy napisał Janusz Głowacki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a wystąpili w nim wybitni aktorzy: w rolach głównych Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka, Zbigniew Zamachowski i Cezary Kosiński.

Wałęsa. Człowiek z nadziei- czy to dobry tytuł? Czekamy na Wasze opinie.